vinařství    /    sortiment vín    /    ubytování    /    degustace    /    fotogalerie    /    kontakt    /    Vrbice
Prodej vín on-line
Jméno:
Heslo:  

Registrace  |  Nákupní košík  |  Nákupní řád» VrbiceObec Vrbice nesporně patří se svojí vinařskou tradicí, k symbolům jihomoravského venkova. Leží asi 7 km severovýchodně od Velkých Pavlovic a je jednou z nejvýše položených obcí na Břeclavsku.

Vrbice

Historie Vrbice

Původně vznikla německou kolonizací okolo roku 1220. Od té doby se ve vývoji obce odehrálo mnoho lidských fragmentů, které byli ovlivňovány dobou a společností k ní náležící. Vzpomeňme na rok 1843, kdy téměř lehla popelem.

Součastnost Vrbice

Dnes má víc než 1100 obyvatel. Působí zde několik sdružení. Jednou z hlavních společenských událostí jsou koncem srpna místní krojované hody, zakončené tradičním tancem "zavádka."

Vrbicí prochází hned několik vinařských turistických stezky. Nezaměnitelným atributem pro turisty zajisté budou kamenné vinné sklípky s gotickými oblouky na vstupu, které stojí až v sedmi řadách nad sebou. Z návrší zvaného "Stráž" je nádherný rozhled do kraje. A právě tady se zapalovaly v dávné historii ohně, které měli za úkol varovat okolní vesnice před blížícím se nepřítelem. Lidé se schovávali v dobách nepokojů do podzemních úkrytů zvané lochy. Věřme že již nikdy nebudou muset tyhle strážní ohně vzplanout.


Facebook Vinařství Vít Sedláček Penziony.cz - levné ubytování Valid XHTML 1.0 Transitional

Víno neprodáváme osobám mladším 18 let.


© 2007 Vinařství Vít Sedláček / Webdesign / Partnerské weby